Liublinas – Lvovas – Luckas – Počajivo Lavra – Zamostė

Datos: 2019 04 04 – 04 07, 2019 06 13 – 06 16

Lvove karaliauja bohemiška dvasia ir tai nesunkiai pastebima apsilankius vos keliose žymesnėse vietose. Tai gražus, senovinis ukrainietiškas miestas su gerai išlaikytu ir gražiai sutvarkytu senamiesčiu. Lvovas kažkada priklausė Austrijos imperijai, o tai lėmė, kad miestas yra artimesnis europietiškajam nei rusiškajam pasauliui. Dėl to, skirtingai nei kitų Ukrainos didmiesčių, Lvovo senamiesčio architektūra labiau mena Vilniaus, Krokuvos ir kitų Europos miestų dvasią. Šis miestas jus maloniai nustebins savo jaukumu, aplink tvyrančia harmonija bei išraiškingų statinių, menančių skirtingomis epochomis dominavusį braižą gausa. Regionas išties spalvingas ir įvairus, tad sau tinkantį laisvalaikio praleidimo būdą atras kiekvienas Lvovo svečias. Įspūdingas senamiestis, daili rotušė, didingos pilys, architektūriniu paveldu laikomos bažnyčios, pažintinės erdvės, abejingų nepaliksiantys tradiciniai patiekalai ir prieinamos kainos. Lvovo senamiesčio gatvelės pilnos teminių restoranėlių, kavinių ir barų neabejotinai kelionės metu privers nusišypsoti ne kartą. (apie jas papasakosim išsamiau kelionės metu)… Kodėl būtent į Lvovą? Nes jame romantiška, gražu ir pigu. Lvove galima ilsėtis, linksmintis bei šviestis, nerizikuojant susimokėti didelėmis sumomis. Taigi, keliaujam į Lvovą! …aplankydami kitus svarbius ir nuostabius miestus bei istorinius objektus.

KELIONĖS PROGRAMA

1 diena: Kaunas –Lvovas (~800 km)
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. (520 km.).
Atvykstame į vieną iš seniausių Kazimiero Didžiojo statytų miestų – Liubliną (Lenkija). Ekskursija po Liublino senamiestį: gynybinė miesto siena, Liublino pilis, Sinagoga, gotikinė Jogailaičių epochos Šv.Trejybės koplyčia (XIVa.), Šv.Stanislovo Dominikonų bažnyčia (XIV a.), Karališkieji Tribunolo rūmai ir pagrindinė aikštė, miesto Katedra, paminklas Liublino unijai pastatytas Lietuvos aikštėje, miesto simbolis – Krokuvos vartai, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį. Laisvas laikas. Vykstame į Lvovą. (210 km). Nakvynė viešbutyje.
2 diena: Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija autobusu po Lvovą. 1) High castle – apžvalgos aikštelė. Vaizdas nuo aukščiausios Lvovo vietos – aukštutinės pilies. Nors anksčiau ant kalno pūpsojo fortas, tačiau čia neberasite jokios pilies. Šita vieta laikoma pačiu geriausiu miesto apžvalgos tašku. 2) baroko šedevras Šv. Jurgio katedra su Šv.Anufrijaus grota. Viena gražiausių Lvovo bažnyčių. Jos varpinėje įkeltas Lietuvos kunigaikščio Liubarto 1342 m. dovanotas varpas. Laisvas laikas arba pietūs. Tęsiame ekskursiją pėsčiomis po senąjį Lvovą, susipažinsime su XIV-XX a. arcitektūra: Dominikonų bažnyčia, turgaus aikštė ir ją supančiais pastatais, katedra, didžiulė bokštuota Rotušė (esant galimybei kilsime į Rotušės bokštą (apie 1 eurą)*, seniausia Lvove armėnų bažnyčia (0,5 euro)*, kurios interjere persipynę įvairūs architektūros stiliai, paminklai Ukrainos karaliui Danilai ir A.Mickevičiui, Laisvės ir Ševčenkos prospektai, Operos ir baleto teatras. Miesto centre gausu nuostabaus grožio pastatų, aikščių ir parkų, bažnyčių ir vienuolynų, fontanų ir paminklų. Laisvas laikas. Esant galimybei, grupei pageidaujant Lvovo operos ir baleto teatro lankymas. Laisvu laiku galėsite paragauti romantiškos vakarienės, pasimėgauti skaniąja Lvovo kava (nepraleiskite progos apsilankyti Kavos namų požemiuose), užsukti į šokolado ir meduolių gamyklėlių parduotuves, kuriose galėsite įsigyti skanių lauktuvių iš Lvovo. Nakvynė viešbutyje. Viešbutyje yra baseinas, vakare svečiai galės mėgautis sūkurine vonia ir sauna už papildomą mokestį. (Kaina vienam asm. ~3 eurai už 2 val.)
3 diena: Pusryčiai. Išvykstame iš viešbučio. Vykstame į Počajivo lavrą (~150 km) – pravoslavų vienuolyną (auka ~ 2 eurus)*, pastatytą ant 60 m aukščio kalvos Počajive,Ternopilio srityje, apie 50 km nuo Ternopilio. Tai didžiausia šventykla Voluinėje, laikoma viena švenčiausių vietų stačiatikiams Vakarų Ukrainoje. Pirmąkart Počajivo vienuolynas paminėtas 1527 m., mongolų invazijos metu. Laisvas laikas. Vykstame į Lucką (~110 km) – vieną seniausių Ukrainos miestų, Voluinės sostinę (LDK Vytauto sprendimu nuo 1427 m.). Pažintis su miestu: apžiūrėsime *Lucko pilį, kuri dar vadinama čia rezidavusio ir mūrinę pilį pastačiusio Gedimino sūnaus Liubarto vardu; tai Vytauto pagrindinė pilis Voluinėje, joje vyko Lucko suvažiavimas (1429 m.), kuriame buvo priimtas sprendimas dėl Vytauto karūnavimo. Iš Lucko Vytautas Didysis valdė Lietuvą, čia buvo ir Sapiegų rezidencija. Apžiūrėsime Šv.Petro ir Povilo bažnyčią, Pokrovo cerkvę, Šv.Trejybės bažnyčią, miesto gynybinės sistemos fragmentus. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
4 diena: Pusryčiai. Išvykimas iš Lucko. Vykstame į Zamostės (~160 km) miestą, kurį suprojektavo italų architektas Bernardo Morando pagal „idealaus miesto“ koncepciją. Zamostės renesanso stiliaus senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas išlaikęs originalų planą ir jį saugojančius gynybinius įtvirtinimus. Ekskursija po senamiestį. Gražiausia yra rinka – keturkampė aikštė supama mūrinių spalvotų namų, kurie senovėje priklausė pirkliams. Aplankysime miesto rotušę. Apžiūrėsime Šv.Tomo bažnyčią, kurioje palaidoti didikai Zamojskiai, gynybinės sistemos pastatus – vartus, bastionus, mūrų fragmentus.
Kelionė į Lietuvą (~600 km) per Lenkiją. Naktį sugrįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina 200 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu,
3 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose kambariuose su pusryčiais,
kelionės vadovo/gido paslaugos,
vietinio gido (rusų kalba) paslaugos Lvove, Lucke
kelionės dokumentų sutvarkymas;

*Į kelionės kainą neįskaičiuota:

bilietai į mokamus objektus (iki 10 EUR),
vietinių gidų (rusų kalba) paslaugos, Počajivo Lavre (auka apie 2 EUR),
medicininių išlaidų draudimas kelionės metu,
arbatpinigiai, miestų turistiniai mokesčiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

P a s t a b a: kaina gali kiek keistis, jeigu žymiai kis grivenos kursas.

Telefonai pasiteiravimui: „Kelionės Jums“ +370 600 27067, „KrisTravel“ +370 630 06007, „Gama Tour“ +370 698 71808

Svarbu:

  • Vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėnesius po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas.
  • Išvykimas iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės.
  • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis
  • Kelionės vadovas ekskursijų neveda
  • Kelionė nepritaikyta riboto judrumo asmenims
  • Prie kiekvienos kelionės dienos parašyti kilometražai tik apytiksliai nurodo tą dieną nuvažiuojamus atstumus, bet nenurodo tikslios nakvynės vietos

Kelionės priemokos:

Medicininių išlaidų draudimas (60-70 m.) ~ 6€
Medicininių išlaidų draudimas (26-59 m.) ~ 4€
Medicininių išlaidų draudimas (11-25 m.) ~ 3€

Nesusirinkus minimaliam 25 keliautojų skaičiui, organizatorius gali pasiūlyti grąžinti pinigus ir atšaukti kelionę. Apie kelionės atšaukimą ar pasikeitimą pranešime likus ne mažiau kaip 7 d. iki kelionės pradžios.

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *